Інцидент із підводним човном АС-12 є найбільшим за кількістю жертв у Росії з 2008 року

1 липня у територіальних водах Росії виникла пожежа на глибоководному науково-дослідному апараті. Загинули 14 російських моряків-підводників. Про це повідомляє прес-служба Міноборони РФ.

«1 липня в російських територіальних водах на науково-дослідному глибоководному апараті, призначеному для вивчення придонного простору і дна Світового океану в інтересах Військово-морського флоту Росії, під час проведення біометричних вимірювань виникла пожежа. 14 моряків-підводників загинули внаслідок отруєння продуктами горіння», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що осередок займання був ліквідований командою апарата.

На цей момент глибоководний науково-дослідницький апарат знаходиться в Сєвєроморську. Загоряння ліквідували. Причини події встановлюються.

У Міноборони РФ не уточнюють, скільки всього було людей на апараті під час пожежі.

РБК-Россия з посиланням на власні джерела у силових структурах зазначає, що йдеться про спусковий апарат глибоководного атомного підводного човна АС-12, більш відомого як «Лошарик». Загиблі – штатний екіпаж судна.

Інцидент із підводним човном АС-12 є найбільшим за кількістю жертв у Росії з 2008 року. Тоді у листопаді під час випробувань атомного підводного човна «Нерпа» у Японському морі загинули 20 людей, ще 21 особа постраждала. Через те, що помилково спрацювала система пожежогасіння, відсіки човна заповнились газом фреон, який і став причиною такої кількості жертв.