«Північний потік-2» передбачає постачання газу в обхід України

Компанія Nord Stream 2 AG, яка є оператором «Північного потоку-2», тестує сценарії завершення будівництва газопроводу в разі запровадження санкцій з боку США. Про це повідомив глава австрійської OMV Райнер Зеле в кулуарах Світового нафтового конгресу в Абу-Дубі, пише ТАСС.

«Це повинен вирішувати оператор проєкту, Nord Stream 2 AG. Цілком переконаний в тому, що вони перевіряють різні сценарії і готуються до всього», – сказав він, відповідаючи на запитання, чи розглядається можливість залучення російського підрядника в разі введення санкцій стосовно діючих партнерів проєкту.

«Усе, що я бачу зараз, це те, що проєкт зведено на 80%, майже повністю профінансовано. Я не знаю, проти чого тут вводити санкції», – сказав Зеле, додавши, що «вкрай втомився» від цих погроз.

Читайте: Конґрес США може зупинити будівництво російського газогону в обхід України

Нагадаємо, у червні в Конгресі США узгодили закон про введення санкцій проти компаній, пов’язаних з будівництвом російського трубопроводу «Північний потік-2». Ініціатива передбачає обмеження проти осіб і компаній, які продають чи здають в оренду морські судна для будівництва «Північного потоку-2», а також надають фінансову і технічну підтримку або ж забезпечують страхування таких суден.

Наразі «Північний потік-2», який передбачає постачання газу в обхід України, закінчений на понад 70%. Москва стверджує, що завершить проєкт до кінця 2019 року.