Миколу Коханівского звинувачують у публічних закликах до здійснення терористичної діяльності з використанням Інтернету

Головне слідче управління Слідчого комітету Росії порушило кримінальну справу стосовно голови добровольчого руху «Організація українських націоналістів» Миколи Коханівського. Про це повідомляє прес-служба СК РФ.

Коханівского звинувачують у публічних закликах до здійснення терористичної діяльності з використанням Інтернету (ч. 2 ст. 205.2 КК РФ).

За даними СК РФ, 18 лютого 2018 року учасники «ОУН» та інших українських націоналістичних організацій «під керівництвом Миколи Коханівського напали на будівлю Російського центру науки й культури, закидали камінням фасад будівлі дипломатичної установи, розбили вікна, двері, завдали великої матеріальної шкоди, порушили режим роботи російського установи».

За даним фактом російські слідчі ведуть справу за ст. 360 КК РФ (напад на осіб чи установи, які користуються міжнародним захистом).

У ході розслідування цієї справи слідство нібито «отримало незаперечні докази» того, що Коханівський у лютому 2018 року поширив в Інтернеті відеозвернення, в якому «публічно закликав усіх охочих узяти участь в організованому під його керівництвом заході, в ході якого і було заплановано напад на Російський центр науки і культури».

Оскільки українська влада не зупинила акцію, в СК РФ вважають, що київська влада «є покровителем агресивно налаштованих українських націоналістичних угруповань».