За основу законопроекту взяли Дуельний кодекс 1912 року

Депутат від ЛДПР Сєрґєй Іванов запропонував російській Держдумі ухвалити Дуельний кодекс. За основу для свого законопроекту Іванов взяв Дуельний кодекс, виданий в Росії в 1912 році. Про це повідомляє РБК.

Іванов пояснює свою ініціативу тим, що «останнім часом з’явилася тенденція з боку державних і муніципальних службовців викликати на дуель громадян, які виражають відмінні від офіційних точки зору».

Проект відповідного закону вже з’явився в базі документів російського парламенту. У документі зазначається, що дуель може відбуватися тільки між рівними за службовим положенням, а в іншому випадку вона неприпустима. У документі підкреслюється, що державний чи муніципальний службовець, який отримав виклик на дуель від простого громадянина, зобов’язаний відхилити виклик, надавши останньому право шукати сатисфакцію в суді. В той же суд повинен звертатися і сам держслужбовець, ображений громадянином.

«Якщо попри це державний чи муніципальний службовець все ж таки побажає битися, то він має на це право не інакше, як з формального письмового дозволу безпосереднього керівника, який розглядає, чи гідний супротивник наданої йому честі», – підкреслюється в законопроекті.

Згідно з документом, ображений отримує право на вибір зброї – шпаг, шабель або пістолетів. В особливо тяжких випадках він може вибирати також спосіб проведення дуелі (на якій відстані належить стрілятися та ін.), а також використовувати власну зброю.

Ображені інваліди, а також особи старше 60 років і молодше 18 років, згідно із законопроектом, можуть виставити замість себе на дуель іншу людину. В аналогічних випадках таке ж право отримують і ті, кого викликали на дуель. Жінки в дуелях не беруть участі, їх в обов’язковому порядку підміняють чоловіки.

«Невміння користуватися зброєю ні в якому разі не може бути приводом для заміни або відмови від дуелі», – наголошується в документі.

Окрема стаття в проекті дуельного кодексу присвячена викликам на дуель журналістів, які написали «образливу статтю». Відповідно до неї образником вважається автор статті або людина, яка підписала її, але в деяких випадках на дуель може бути викликаний і редактор ЗМІ.

У документі особливо підкреслюється, що «особа, яка вчинила безчесний вчинок, на яку є фактичні докази, що її опорочують, позбавляється не тільки права виклику, але взагалі права участі в дуелі».

За словами Іванова, він взяв за основу для свого законопроекту Дуельний кодекс, виданий в Росії в 1912 році: «Я його тільки переробив. На його складання я витратив години дві, напевно, не більше».

Депутат додав, що положення кодексу були переорієнтовані на державних і муніципальних службовців. В оригінальному тексті 1912 року йдеться не про чиновників, а про дворян.

За словами Іванова, вносячи такий законопроект, він намагається домогтися того, щоби чиновники задумалися, що питання треба вирішувати в суді, «а не погрожувати громадянам різними фізичними методами впливу».

Варто зазначити, що глава Росгвардії Віктор Золотов 11 вересня викликав на поєдинок засновника Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Алєксєя Навального, пообіцявши зробити з того на рингу або татамі «хорошу соковиту відбивну».