Сам автор Юваль Ной Харарі заявив, що дав згоду на «правки» в російському виданні

Російські видавці змінили главу в книзі популярного ізраїльського письменника та історика Юваля Ноя Харарі «21 урок для XXI століття» – зокрема, вони прибрали текст про брехню президента РФ Владіміра Путіна про анексію Криму. Натомість з’явилася глава про президента США Дональда Трампа. Про це пише Медуза.

На розбіжності між англомовною та російською версій книги звернули увагу читачі через кілька тижнів після виходу в Росії «21 уроку для XXI століття». Передусім, неточності містяться у розділі «Постправда». В англійській версії як приклад фейкових новин автор наводить заяви Владіміра Путіна про ситуацію в Криму а 2014 році. Однак, з російської версії ім’я Путіна й згадка про анексований Крим зникла, а прикладом фейкових новин стали виступи Дональда Трампа.

У главі 11 під назвою «Війна» в підглаві «Погляд з Кремля» знайшли ще олин відредагований текст книги Юваля Ноя Харарі. Зокрема, окупацію Криму Росією назвали «єдиним успішним вторгненням XXI століття, здійсненим великою державою». Автор пише, що сама Росія «не вважає анексію Криму вторгненням до чужої країни», і зазначає, що російські війська майже не зустріли опору ні з боку місцевого населення, ані з боку української армії». В українській, англійській, німецькій та французькій версіях немає ремарки про те, що Росія не вважає анексію Криму вторгненням до чужої країни. Проте, там чітко вказано, що Росія «поселила страх у душах сусідів». А успіх «завоювання» пояснюється збігом обставин — ні місцеве населення, ні українська армія не чинили опору, а інші країни світу не втручалися в події.

Сам автор заявив, що дав згоду на «правки» в російському виданні, щоб «його думки могли дійти в тому числі й до аудиторії, яка живе в країнах з недемократичним режимом».