Серед журналістів, які викликають найбільшу довіру у росіян, лідирує одіозний Владімір Соловйов

Для більшості росіян телебачення, як і раніше, залишається основним джерелом інформації, але його аудиторія поступово знижується. Про це свідчить опитування, проведене Левада-Центром.

Згідно з дослідженням, за десять останніх років в Росії зменшилася кількість людей, які отримують всю інформацію виключно з телевізора. Якщо в 2009-му таких росіян було 94% росіян, то сьогодні їх – 72%.

лЯк зазначають у Левада-Центрі, найрідше отримують новини з телевізора молодші громадяни – 42% (серед росіян до 25 років) проти 93% серед громадян старшого віку (65 років і старше). У молоді роль головного джерела інформації грає не телебачення, а соціальні мережі.

Падає в Росії і довіра до телебачення, як джерела новин. Так, зараз довіряють росТБ 55% населення, а десять років тому ця цифра була на третину вищою – майже 80% населення. Продовжують довіряти телебаченню люди старшого віку – 35 років і вище.

Серед основних телеканалів, які є для росіян джерелами новин, як і раніше, лідирують державні «Россия-1» (його дивляться 48% росіян) і «Первый канал» (47%). Серед журналістів, які викликають найбільшу довіру у росіян, лідирує одіозний Владімір Соловйов (23%).

Як відомо, російське телебачення є інструментом пропаганди Кремля. В ефірах телеканалів постійно транслюють фейки на різні теми, які формують в голові зручну для російського уряду реальність.