Сочі
Пенсіонери в Сочі вийшли на акцію протесту

У Росії починаються соціальні протести. Першими вдалися до активних дій пенсіонери. Зокрема, 15 січня у Сочі люди літнього віку перекрили головну вулицю й вимагали повернути пільговий проїзд у міському транспорті. У центрі міста утворився величезний автомобільний затор, інформує Сочи объектив.

«Блог Сочи» повідомляє, що затор на вулиці Горького, викликаний стихійним протестом, розтягнувся на 2 км. Пенсіонери, багато з яких на милицях, вишикувалися на пішохідному переході і плескали у долоні. Їх знімали на відео непримітні люди в цивільному. Ще одна група незадоволених зібралася перед будівлею адміністрації міста.

За наведенням ладу на головній сочинській вулиці взялися козаки. Спочатку до місця проведення акції почали з’їжджатися машини швидкої допомоги з включеними сиренами, тож, літні люди змушені були піти з проїжджої частини, щоби дати їм дорогу, потім козаки остаточно витіснили протестувальників на тротуари. Після цього пенсіонери попрямували в мерію, де почалися переговори з керівництвом міста.

У мерії Сочі сказали, що це вже третій стихійний мітинг і влада має намір задовольнити вимоги пенсіонерів.

Телеканал LifeNews стверджує, що проти людей застосовували силу. «Прибулі на місце співробітники поліції й козаки намагалися спочатку зупинити страйк закликами звільнити проїжджу частину у гучномовець. Потім машина поліції поїхала прямо на натовп. У хід пішли палиці. Нас не чують і не хочуть чути. Але ми будемо стояти на своєму», – наводить видання слова неназваного учасника мітингу.

Представники влади заявляють, що у бюджеті Сочі немає коштів для забезпечення пільгових проїзних на громадський транспорт, а саме питання перебуває у віданні крайової влади. Рішення про скасування безкоштовного проїзду, зокрема, і для пенсіонерів, було ухвалено на рівні керівництва Краснодарського краю.

Як відомо,  світові санкції, низькі ціни на нафту й нестабільний рубль загрожують Росії дефолтом. Багато експертів вважають, що заради порятунку економіки Кремль змінить зовнішню агресивну політику і почне виконувати Мінські домовленості, поступово відступаючи з українського Донбасу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ