«Податок на Google»
У законопроекті вказані 12 типів електронних послуг, які, повинні обкладатися ПДВ

Держдума Росії в першому читанні ухвалила законопроект, який запроваджує податок на додану вартість для західних компаній. Документ зачіпає практично всі царини послуг на IT-ринку, пише РБК.

У законопроекті вказано 12 типів електронних послуг, які обкладатимуть ПДВ. До них потрапили: продаж цифрового контенту, програмного забезпечення в цифровому вигляді, хостинг, реєстрація доменів, голосові послуги через Інтернет, зберіганняя та обробка інформації, трансляція теле- і радіоканалів, послуги з віддаленого системного адміністрування і віддаленої програмної підтримки, системи пошуку, рекламні та інші послуги для встановлення контактів і (або) укладення угод між продавцями і покупцями.

Зазначимо, наразі від сплати ПДВ звільнені іноземні IT-компанії, а також ті російські компанії, які продають ліцензії на програми для персональних комп’ютерів і бази даних. Приміром, ПДВ не платять у Росії магазини додатків Apple Store, Google Play, російські Parallels, «Лабораторія Касперського» та інші.

Якщо документ ухвалять, компанії, що надають електронні послуги в Інтернеті, будуть змушені платити додатковий податок з 1 січня 2017 року.

Зауваживо, за кордоном податки на прибуток транснаціональних корпорацій називають «податком на Google».

Читайте: Програміст із Google створив «розумне» дзеркало для ванної