Людям, які втратили роботу через роботів, планують платити компенсацію

Незабаром у Сан-Франциско планують запровадити податок на роботів. Якщо це станеться, компанії, які взяли на роботу машини замість людей, повинні будуть платити останнім компенсацію за втрачені місця. Про це повідомляє Популярная механика.

«Відомий політик Джейн Кім активно виступає за запровадження податку на роботів. Вона обговорює з лідерами високотехнологічної індустрії, різними профспілками по всьому штату Каліфорнія і представниками влади, яким чином краще впровадити подібний податок», – ідеться у статті.

Такі податкові виплати будуть відрізнятися від звичайних, оскільки вони будуть спрямовані конкретній людині, чиє робоче місце зайняла машина, що працює на штучному інтелекті. Так, компанії повинні будуть компенсувати колишньому співробітникові кошти і соціальні гарантії, які він мав до цього: ці виплати можуть піти, наприклад, на перепідготовку людини, на додаткову освіту тощо.

Кім прогнозує, що автоматизація буде однією з головних проблем, пов’язаних з нерівністю доходів; сам по собі перехід до роботів не є негативним явищем, однак він може продовжити розшарування суспільства, якщо до нього не підготуватися вже нині».

Однак не всі поділяють подібні ідеї. Наприклад, міністр торгівлі США Вілбур Росс переконаний, що податок на роботів може відлякати бізнес, який вирішив підвищити ефективність праці за допомогою автоматизації.

На думку співзасновника Microsoft Білла Ґейтса, роботи повинні обкладатися податками так само, як і люди, оскільки це дозволить здійснити плавний перехід до автоматизованих технологій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ