Нововведення мають забезпечити права жінок при процедурі розлучення, наприклад, право на аліменти

У Саудівській Аравії поклали край практиці «таємних розлучень», коли жінка не знає про відповідне рішення чоловіка. З 6 січня у королівстві набуло чинності рішення, згідно з яким суди зобов’язані відправляти жінкам SMS-повідомлення з рішенням про розлучення.

Як інформує ВВС, нововведення мають забезпечити права жінок при процедурі розлучення, наприклад право на аліменти. Раніше багато жінок подали апеляційні скарги до судів через те, що розірвання шлюбу відбулося без їхнього відома.

Цей захід є частиною економічних та соціальних реформ, які впроваджує наслідний принц Мохаммед бін Салман. Раніше, наприклад, жінкам дозволили відвідувати футбольні матчі та працювати на посадах, які раніше традиційно обіймали чоловіки.

До слова, є ще багато речей, які саудівські жінки не можуть робити без дозволу чоловіка-опікуна. Зокрема, їм заборонено: подавати заяву на паспорт; подорожувати за кордон; виходити заміж; відкривати банківський рахунок; вести певні види бізнесу; робити планову операцію; виходити з в’язниці.

Через систему опіки Саудівська Аравія є однією з найбільш статево нерівних країн на Близькому Сході.