У Шанхаї побудують найбільший у світі планетарій
У Шанхаї побудують найбільший у світі планетарій

У Шанхаї розпочалося масштабне будівництво найбільшого планетарію на Землі. Про це інформує GreenEvolution.

Планетарій буде розташовуватися на площі 38 тисяч квадратних метрів. Урочисте відкриття планується 2020 року. Загальна площа забудови становитиме 58,6 тис. квадратних метрів.

Майданчик буде вміщувати, крім головної будівлі, обсерваторію, сонячну вежу і астрономічний сад.

Конструкцію споруджуватимуть з екологічно чистих матеріалів. Зокрема, електропостачання комплексу забезпечать поновлювані джерела енергії, а комунальна система включатиме переробку дощової води.

Фахівці запевнили, що головна мета проекту – просвітницька, оскільки нині через світлове забруднення жителі Шанхаю практично не можуть побачити Чумацький шлях.

Крім того, відомо, що на території саду буде розміщено оригінальні тематичні експонати. У головній будівлі планують регулярно проводити виставки «Одіссея», «Будинок» і «Космос», присвячені історії астрономії.

За словами розробників, тут відбуватимуться кіносеанси та інтерактивні шоу. Площа, яку пропонують віддати під виставки, становить близько 11 тисяч квадратних метрів, а до спілкування з відвідувачами будуть запрошувати як любителів астрономії, так і титулованих науковців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ