Батьки більше не хочуть віддавати своїх дітей на навчання мовами нацменшин

У Волинській області та у Луцьку вперше не набиратимуть першачків у російськомовні класи – у регіоні немає попиту на відкриття перших класів мовами нацменшин (зокрема російською). Про це повідомляє ІА Конкурент.  

За словами директора луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 Валерія Півницького, кількість дітей, які навчались у російськомовних класах, останнім часом була досить мала. Для прикладу, цьогоріч школа випускає п’ятьох дітей, які навчались російською мовою. Минулого року таких випускників було семеро. Нині заяв від батьків дітей на навчання російською мовою взагалі немає.

«Звернень щодо навчання у російськомовному класі на моє ім’я, як директора, не надходило. Однак на навчання в україномовному класі вже є 110 заяв», – зазначив Валерій Півницький.

Директор каже, що у зв’язку з новими змінами в законах про освіту батькам немає сенсу віддавати дітей в російськомовні класи в початкову школу, коли з п’ятого класу навчати мають державною. До того ж в дитячих садочках навчають дітей суто українською мовою.

У відповіді на запит управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації повідомило, що в області лише школа №5 проводила навчання мовою нацменшин (російською).

Відтак на Волині на новий навчальний рік (2018-2019) відкриття перших класів мовами національних меншин не заплановано у зв’язку з відсутністю запиту батьків.