Активісти й надалі планують продовжувати свою акцію

Надзвичайні заходи в енергетиці, запроваджені Кабміном через залізничну блокаду окупованого Донбасу, триватимуть до 17 березня включно. Тим часом активісти кажуть, що не планують припиняти свою акцію.

Згідно з розпорядженням уряду, в зв’язку із блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитної групи і з метою забезпечення надійної, стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи України, запобігання виникнення дисбалансу між виробництвом і споживанням електричної енергії погодитися з пропозицією Міненерго про ухвалення на ринку електричної енергії тимчасових надзвичайних заходів».

Заходи передбачають як тимчасове (у разі необхідності) відключення електроенергії, так і її аварійне відключення.

Тим часом у так званому штабі блокади торгівлі з окупантами заявляють про намір продовжити блокування на Донбасі. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сторінці у Facebook.

«Блокада буде продовжуватись! Всі погрози з боку корумпованої влади свідчать про те, що ми на вірному шляху і дають нам силу та натхнення перекривати шляхи фінансування тероризму та окупантів, які поки що лишаються вільними», – йдеться в заяві.

Крім того штаб блокади торгівлі з окупантами звернувся до «патріотів України, що мають офіційно зареєстровану зброю, із закликом долучатись до лав учасників блокади».

В організації також заявили про наявність «загроз збройного штурму з боку керівництва МВС», і запевнили, що це «ніяк не вплине на їхнє рішення» про блокування торгівлі з неконтрольованими територіями.

Як відомо, 26 грудня 2016 року добровольці оголосили про блокаду тимчасово окупованих територій Донбасу. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Одним з організаторів блокади є Анатолій Винорогодський, участь у блокаді також беруть народні депутати, зокрема Семен Семенченко, Володимир Парасюк та Тарас Пастух.

Поліція відкрила провадження за цим фактом.

Читайте: Порошенко про блокаду ОРДЛО: Це дестабілізація країни

За даними уряду, 10 лютого було припинено всі поставки антрациту з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України. Вже 17 лютого вони набудуть чинності.