Німецька компанія опинилась у центрі скандалу, що виник у зв’язку із незаконною доставкою турбін на окупований півострів

У німецькому концерні Siemens не могли не знати, що турбіни, які постачалися до РФ, були призначені для Криму. Це припущення зробив журналіст Ігор Маскалевич в інтерв’ю Громадському радіо.

«Безумовно, «Сіменс» знав, що турбіни будуть поставлені в Крим. Там йшла абсолютно чітка «гра в піддавки», власне кажучи, вона досі триває. «Сіменс» працює в Росії 160 років, глава представництва конценрну, який зараз працює в Росії, працює там з 2006 року, він випускник КПІ. Він прекрасно знає всю обстановку. Я не думаю, що він дурень, який повірив, що на Тамань (де нічого не будують, там немає навіть кілочка) йдуть турбіни» – заявив Маскалевич, який впродовж останніх двох років багато займався тематикою Криму.

Як відомо, Росія поставила на окупований півострів чотири турбіни Siemens, які нібито призначалися для проекту на Тамані. Турбіни Росія планує використати для нових кримських ТЕС.

У свою чергу, компанія Siemens подала до Арбітражного суду Москви позови проти причетних до постачання її турбін в окупований Крим. Відповідачами за позовом є ВАТ «ВО «Технопромекспорт», ТОВ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «Сіменс Технології газових Турбін» (спільне підприємство Siemens і російської компанії «Силові машини»).

У німецькому концерні стверджують, що отримали з надійних джерел інформацію про те, що принаймні дві з чотирьох газотурбінних установок, які були поставлені для проекту в Тамані, опинилися в Криму. Як заявляє Siemens, такий розвиток подій є явним порушення контрактів, що забороняють клієнту постачати обладнання на півострів.

У свою чергу, юрист Антон Льовін вважає що подібні позови, які подав німецький концерн, є доволі поширеною практикою.

«Самі по собі позови про визнання чогось недійсним – доволі регулярна практика і один з найулюбленіших методів захисту прав в українській практиці, очевидно, і в російській. Тому, якщо йдеться про позов щодо визнання договору недійсним, це доволі стандартна річ. На яких підставах – можна лише гадати», – зазначив Льовін, уточнивши, що мало хто знає, про що насправді йдеться у поданих до суду документах.

Тим часом німецький концерн Siemens заявив, що призупинить поставки енергообладнання російським компаніям та напрацює нові заходи контролю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ