Слідчі додали правову кваліфікацію за статтею про хуліганство

У рамках розслідування кримінального провадження за фактом подій на контрольному пункті пропуску «Шегині» на українсько-польському кордоні слідчі додали правову кваліфікацію за ще однією статтею Кримінального кодексу – ч. 3 ст. 296 (Хуліганство). Про це інформує відділ комунікації поліції Львівської області.

Розслідування проводить об’єднана слідча група, створена на базі поліції Львівщини. Наразі правоохоронці опитують очевидців та учасників подій, що мали місце 10 вересня на ПП «Шегині». Серед цих громадян – мешканці кількох регіонів держави, зокрема, Закарпатської, Херсонської, Полтавської областей тощо.

Одного з мешканців Херсонщини слідчі запросили для надання пояснень за фактом участі у масовому заході на українсько-польському кордоні. Чоловік відмовився надавати пояснення на підставі ст. 63 Конституції України. Відтак, слідчі вручили йому повістку для виклику на інший день.

Нагадаємо, 12 вересня поліція Львівської області за фактом прориву кордону на пункті пропуску «Шегині» затримала п’ятьох активних учасників подій. Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених кількома статтями Кримінального кодексу, зокрема – групове порушення громадського порядку.

Правоохоронці також встановили особи шести можливих організаторів «прориву кордону», а також 32 активних учасників тих подій.

Події на ПП «Шегині» кваліфікували за чотирма статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 2 ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу), ч. 4 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 293 (Групове порушення громадського порядку) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 10 вересня прикордонники польської сторони ПП «Шегині» пропустили Міхеїла Саакашвілі на територію України, однак у нейтральній зоні автобус Саакашвілі застряг: українська сторона закрила кордон зі свого боку, а прикордонники повідомили, що, згідно з інформацією оперативного чергового СБУ по Львівській області, перехід «Шегині» заміновано».

Після цього Саакашвілі разом зі своїми прихильниками прорвався через український кордон.

У МВС заявили, що під час інциденту на кордоні 11 бійців Нацполіції та 5 працівників ДПСУ отримали тілесні ушкодження.

13 вересня Саакашвілі виїхав з готеля у Львові, в якому зупинився раніше. Адвокат політика допустив, що він міг відправитися в Чернівці, але в поліції це не підтвердили.

Раніше в МВС заявили, що Саакашвілі перебуває в Україні незаконно, але затримати його зможуть тільки після «певних процесуальних дій».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ