Представник фірми-переможця, яка мала поставити рюкзаки, хоче взяти всю вину на себе

Володимир Литвин – третій фігурант справи про так звані рюкзаки Авакова – хоче взяти провину на себе. Про це йдеться в заяві Національного антикорупційного бюро у Фейсбуці.

У відомстві повідомляють, що ввечері 11 липня детективу зателефонував прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василь Кричун. Він «повідомив, що виніс постанову про закриття кримінального провадження» стосовно сина очільника МВС Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

«Щодо третього підозрюваного (Литвина, – ред.), представника фірми-переможця, яка мала поставити ці рюкзаки, то він висунув версію про одноосібне вчинення кримінального правопорушення», – зазначають в НАБУ.

Детективи вважають рішення про закриття справи «незрозумілим і непослідовним».

Вони нагадали, що в квітні цього року разом з САП вирішили, що усі докази здобуто, і відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення.

«Після цього на вимогу прокурорів детективи підготували об’ємний реєстр та обвинувальний акт стосовно всіх трьох підозрюваних, які потрібні лише у випадку скерування до суду», – наголосили в Бюро.

Водночас 10 липня в ЄРДР з’явилася відмітка прокурора САП про відновлення досудового розслідування у справі, хоча вона вже перебувала на стадії ознайомлення з матеріалами.

Також у відомстві зазначили, що місяць тому, 12 червня, попросили суд обмежити захист у термінах ознайомлення із матеріалами справи.

«Прокурор САП дане клопотання тоді не підтримав, відтак детективи подали його самостійно. Наразі це клопотання досі не розглянуто», – кажуть у НАБУ.

Рішення САП про закриття кримінального провадження стосовно двох ключових підозрюваних у «справі рюкзаків» є…

Gepostet von НАБУ am Donnerstag, 12. Juli 2018

Як повідомляв Інформаційний Акцент, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василь Кричун закрив кримінальне провадження у справі про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та колишнього «касира» МВС Сергія Чеботаря.

За даними ЗМІ, одразу після цього Кричун поїхав у відпустку за кордон.

Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року, НАБУ затримало сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, його друга та бізнес-партнера Володимира Литвина та колишнього заступника голови МВС Сергія Чеботаря.

Литвина затримали в Харкові, Авакова-молодшого та Чеботаря – у Києві.

Пізніше Авакову та Чеботарю висунули підозру у розтраті, привласненні або заволодінні держкоштами шляхом зловживання службовим становищем.

Провадження стосується постачань до підрозділів Нацгвардії тактичних рюкзаків за завищеними цінами.  У лютому 2015 року МВС уклало угоди з ТОВ «Дніпровенд» на покупку 5 тис. рюкзаків вартістю 14,5 млн грн і з ПП «Плігачов» на 1 тис. рюкзаків вартістю 2,1 млн грн. За даними ЗМІ, компанія «Дніпровенд» пов’язана з другом Олександра Авакова – Володимиром Литвином з Харкова.

1 листопада 2017 року суд відпустив Олександра Авакова під особисте зобов’язання, присудивши йому здати закордонні паспорти та носити електронний браслет. Наприкінці грудня електронний браслет зняли, а паспорти Авакову-молодшому повернули.