Демократи обурюються через те, що Штати не дали відсіч Росії через втручання у вибори 2016 року

Члени Конґресу США від Демократичної партії склали петицію, в якій вимагають від глави Білого дому Дональда Трампа запровадити нові санкції проти Росії за втручання в президентські вибори 2016 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Звернення до президента США підписали 140 конґресменів Палати представників. Вони нагадали, що влітку 2017 року понад 400 депутатів нижньої палати від обох партій ухвалили закон про протидію супротивникам США шляхом санкцій (CAATSA). Президент підписав його 2 серпня 2017 року.

«Ваші дії за останній рік показали, що ви будете постійно виправдовувати президента Путіна і заперечувати його визнане сприяння вашій кампанії в 2016 році», йдеться в листі.

«Цими останніми діями ви ігноруєте закон і прерогативи рівноправної гілки влади і даєте зрозуміти Росії, що нічого не зробите, щоб зупинити додаткове втручання в наші вибори», заявили автори послання.

«Ми надали вам інструменти, необхідні для вирішення цього завдання. Якщо ви продовжите тримати ці інструменти на полиці, ми будемо наполягати на додаткових законодавчих заходах з більш суворими вимогами. Якщо ви відмовляєтеся захищати США від ворожого іноземного уряду, Конґрес повинен діяти самостійно», попередили демократи.

17 лютого глава Мінфіну США Стівен Мнучін заявив про розробку нових санкцій проти Росії та уточнив, що їх запровадять упродовж 30 днів.

«Ми застосовуємо всі існуючі санкції та запроваджуємо нові», сказав Мнучін.

2 березня 2018 року Дональд Траме своїм указом продовжив запроваджені раніше санкції проти РФ.