Неподалік Генфордського комплексу проживають понад 300 тисяч людей

На об’єкті з виробництва радіоактивних матеріалів американського міста Генфорд у штаті Вашинґтон оголосили надзвичайний стан через загрозу витоку в атмосферу небезпечних речовин, передає Укрінформ.

Небезпека виникла в одному із залізничних тунелів на території підприємства, де зосереджені вагони з радіоактивною речовиною. За попередньою інформацією, там стався обвал на площі близько 30 квадратних метрів. Частина робітників була евакуйована, частина – сховалася в спеціальному захищеному приміщенні.

Витоку радіації поки не сталося. Про постраждалих наразі інформація відсутня. Неподалік від комплексу проживають понад 300 тисяч людей.

Причина обвалення досі невідома. Над залізобетонними тунелями завдовжки у сотні метрів насипано шар землі у 2,4 метра. Якщо в конструкції виявлять очевидні дефекти, то ситуація виявиться катастрофічною.

Варто зазначити, що попередження спочатку мало нижчий рівень небезпеки, оскільки не було безпосереднього шкідливого впливу на персонал за межами об’єкту. Пізніше рівень небезпеки підвищили до надзвичайної ситуації.

До слова, Генфордський комплекс уже виведено з експлуатації, але його підтримують у робочому режимі для зберігання відходів та для виготовлення плутонію, зокрема для забезпечення ядерного потенціалу США.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ