Остання зустріч «нормандської четвірки» за участю лідерів України, Росії, Німеччини та Франції відбулась ще в жовтні 2016 року / На фото – Володимир Зеленський

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер підтримує прямий діалог лідера президентських перегонів в Україні Володимира Зеленського та президента Росії Владіміра Путіна. Про це повідомляє Українська правда, яка цитує коментар з позицією Волкера, що він її висловив у програмі NewsHour американської служби суспільного мовлення PBS.

Зокрема, Волкер наголосив, що Зеленський рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та хоче повернути захоплені Росією території.

«Я думаю те, що він сказав про конфлікт і про свій підхід, наразі є абсолютно правильним. Він твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Він хоче повернути землі. Він не збирається відступати від цього», – сказав Волкер.

Представник США зауважив, що вважає правильним проводити прямі перемовини між Зеленським та Путіним. Водночас Волкер не уточнив, які переговори має на увазі – за участю чи без участі посередників.

«Україна і Росія повинні вести прямі переговори, тому я вважаю, що його (Володимира Зеленського, – ред.) бажання поговорити з Путіним – це хороша, а не погана річ», – сказав Курт Волкер.

Він також вважає, що президентство Зеленського може створити нову можливість для діалогу з Путіним.

«Можна сподіватися на це, оскільки є новий президент, як на можливість для нового старту діалогу, хоча змінити потрібно саме позицію Росії щодо вторгнення і окупації території», – підкреслив Волкер.

Зауважимо, Петро Порошенко після початку війни інтенсивно спілувався з Владіміром Путіним, зокрема, активно проводив телефонні переговори. Водночас остання зустріч «нормандської четвірки» за участю лідерів України, Росії, Німеччини та Франції відбулась ще в жовтні 2016 року. З того часу лідери держав не зустрічалися.