США попередили про серйозну загрозу від російських військових навчань у Білорусі

Російські військові навчання, заплановані на вересень, можуть виявитися «троянським конем» – усе військове устаткування, поставлене в Білорусь, може там і залишитися. Про це заявив командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант США Бен Ходжес, повідомляє Голос Америки.

«Є побоювання, що це – «Троянський кінь». Вони кажуть: «Ми просто проводимо навчання», а потім раптово вони пересувають всіх цих людей і можливості», – заявив Ходжес.

Він також запевнив, що США і союзники були дуже відкриті за кількістю військових навчань, які проводилися в Східній Європі цього літа, але не зрозуміло, чи буде Москва дотримуватися «Віденського документа» – угоди часів «холодної війни», який вимагає наявності спостерігачів на навчаннях із участю понад 130 00 військових.

Крім того, генерал-лейтенант повідомив, що НАТО буде дотримуватися звичайної ротації протягом російських військових навчань, проводячи попередньо заплановані навчання в Швеції, Польщі та Україні.

«Ми хочемо уникнути будь-чого, що можна сприйняти як провокацію», – підкреслив військовий.

Водночас, у Росії відкидають ці звинувачення.

«Штучна буфонада навколо планових навчань «Захід-2017» спрямована на виправдання різкої активізації блоку НАТО по периметру російській території», – прокоментував заяву Ходжеса заступник міністра закордонних справ Росії Карасін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ