Діяльність Волкера буде спрямована на усунення конфлікту, що виник після вторгнення Росії в Крим і на схід України

Державний департамент США призначив спеціальним представником по Україні колишнього посла при НАТО Курта Волкера. Про це спершу повідомила журналістка Bloomberg Дженніфер Джейкобс на своїй сторінці в Twitter, а згодом цю інформацію підтвердили і у Вашинґтоні, передає Дзеркало тижня.

За словами журналістки, діяльність Волкера буде спрямована на усунення конфлікту, що виник після вторгнення Росії в Крим і на схід України.

Згідно з повідомленням на сайті Державного департаменту США, американський держсекретар Рекс Тіллерсон зробив заяву про призначення спеціальним представником щодо України Курта Волкера 7 липня.

«Посол Волкер, який раніше працював постійним представником США в НАТО, а також директором у справах Європи та Євразії Ради національної безпеки, буде відповідальним за просування зусиль США з досягнення цілей, поставлених у межах Мінського процесу», – зазначають у відомстві.

Очікується, що Курт Волкер супроводжуватиме Тіллерсона під час візиту до Києва 9 липня та проводитиме регулярні зустрічі з українською стороною та іншими учасниками «нормандського формату» – Росією, Німеччиною та Францією.

Курт Волкер є кар’єрним дипломатом і спеціалістом по Європі, який також працював у Білому домі. З 2008 по 2009 роки він був постійним представником США при НАТО.

Крім того, Курт Волкер є виконавчим директором Інституту міжнародного лідерства Маккейна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ