У США уже кілька днів тривають протести проти полісменів

У Сент-Луїсі (США) вже кілька днів тривають протести проти виправдувального вироку полісмену, який 2011 року застрелив темношкірого чоловіка. Про це повідомляє УНІАН.

15 вересня було заарештовано 33 особи, а 11 поліціянтів дістали поранень. Проти протестувальників застосовували сльозогінний газ, однак це не зупинило активістів.

16 вересня кількасот людей знову вийшли на вулиці з плакатами «Чорне життя має значення», «Зупиніть расизм» та іншими закликами. Активісти пройшли маршем вулицями міста, заходили в два торгових центри.

Спочатку акція була мирною, проте після настання темряви знову переросла в протистояння між протестувальниками та поліцією. Заарештували ще мінімум 9 осіб.

Убивство темношкірого Ентоні Ламара Сміта відбулося в грудні 2011 року під час поліційного рейду проти наркоторговців. Полісмен стверджував, що був упевнений – Сміт потягнувся за зброєю, яка була схована в його авто. Тим не менше, місцеві мешканці і учасники акції впевнені, що поліціянт зробив постріл, керуючись лише кольором шкіри Сміта, а зброю потім підкинув в авто застреленого, щоб виправдати свій вчинок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ