Наука наблизилася до грандіозного прориву в боротьбі з ВІЛ

Учені з Національного інституту здоров’я (NIH) у США у співпраці з фармацевтичною компанією Sanofi створили антитіло, здатне знешкоджувати 99% штамів вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Про це повідомляє Фармацевт практик.

Антитіло складається з трьох антитіл з широкою специфічністю та нейтралізує ВІЛ значно ефективніше, ніж будь-яке відоме природне антитіло. Міжнародне товариство боротьби з СНІДом вже оголосило ці результати вражаючим проривом.

В організмі одного пацієнта можуть одночасно існувати численні штами збудника цієї хвороби, однак у деяких осіб, інфікованих ВІЛ, в організмі утворюються антитіла з широким спектром активності – вони можуть знешкоджувати вірусні частки багатьох різних штамів ВІЛ. Нове дослідження NIH та Sanofi саме і стосувалося того, як найкращим чином використати унікальні властивості цих природних антитіл.

Завдяки поєднанню трьох різних природних антитіл із широким спектром специфічності в одну гібридну молекулу, вчені змогли досягти ефективності в 99%. Гібридне антитіло активне навіть при невеликих концентраціях.

Антитіло уже випробували на мавпах: 24 тваринам було введено антитіла, а потім заражено ВІЛ. У жодної тварини інфекція не розвинулась.

На 2018 рік плануються клінічні випробування нового препарату.

Читайте: У Росії з’явився новий вірус ВІЛ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ