Тестовий пуск двигуна тривав близько 60 секунд

В американському місті Бріггс у штаті Техас приватне аерокосмічне підприємство Firefly Aerospace провело успішний тест двигуна першої ступені космічної ракети Alpha, запуск якої запланований на грудень 2019 року. Про це повідомляє Укрінформ.

Під час вогневого тесту двигун був встановлений на горизонтальному тестовому майданчику, обладнаному для збору даних та аналізу параметрів роботи двигуна.

Тестовий пуск двигуна тривав близько 60 секунд. За свідченнями розробників, тест пройшов успішно.

Як пояснив генеральний директор Firefly Aerospace Том Марк’юзік, під час пуску у грудні 2019 року на першій ступені ракети-носія Alpha буде встановлено три таких двигуни.

Firefly Aerospace – приватне аерокосмічне підприємство з офісами у м. Остін (штат Техас, США) та м. Дніпро. Виробництво ракети розташоване у Техасі. Водночас українські співробітники компанії у Центрі досліджень та розробки у Дніпрі розробляють частину обладнання.

2017 року компанію Firefly Aerospace Тома Марк’юзіка, яка переживала фінансові труднощі, викупив український бізнесмен Макс Поляков, засновник асоціації Ноосфера та EOS Data Analytics. З тих пір робота над розробкою «Альфи» поновилася.

Компанія планує з 2021 року запускати дві таких ракети на місяць.

У планах також розробка важчої ракети «Бета», яка, ймовірно, складатиметься з трьох скомпонованих разом ракет «Альфа». Ракета-носій Alpha буде здатна вивести на низьку навколоземну орбіту до 1000 кілограмів корисного вантажу.

Перший запуск запланований на грудень 2019 року з військово-повітряної бази Ванденберґ у штаті Каліфорнія (США).