Мітинг
Мітингувальники вимагали розпустити парламент і провести дострокові вибори

У столиці Молдови Кишиневі пройшов багатотисячний політичний мітинг. В акції взяли участь від 25 до 100 тисяч протестувальників, пише 5 канал.

Учасники протесту відмовилися від партійної символіки, прийшовши до центру міста лише з прапорами Республіки Молдова. Чимало людей тримали у руках білі хризантеми, щоб підкреслити мирний характер своєї акції.

Отже, мітингувальники вимагали розпустити парламент і провести дострокові вибори не пізніше квітня поточного року, відставки голови Нацбанку, Генпрокуратури, ЦВК, МВС і ще кількох високопосадовців. Окрім того, вимагали звільнити політв’язнів, включаючи «групу Петренка» та реєстрація партії «Громадянська платформа «Гідність і правда».

Згодом мітингарі пройшли колоною центром міста й на деякий час перекрили один із виїздів зі столиці, обіцяючи перекривати дороги і надалі, якщо вимоги не задовольнятимуть.

Нагадаємо, протести в Молдові тривали з осені минулого року. Тоді трапився скандал зі зникненням з банківської системи країни мільярда доларів, проте розгорілись з новою силою з обранням нового уряду 20 січня 2016 року.

Додамо, що в неділю у 30 польських містах відбулися мітинги. Протестувальники виступали проти змін до закону про поліцію, які розширюють повноваження спецслужб, зокрема щодо стеження в Інтернеті.

Також учасники висловили невдоволення тим, що повністю конфіденційною залишиться тільки таємниця сповіді та розмови з адвокатами в суді. А ось до професійних таємниць лікарів та журналістів правоохоронці у певних випадках матимуть доступ.

Читайте: У Росії починаються соціальні протести – першими вийшли пенсіонери

БЕЗ КОМЕНТАРІВ