Епідпоріг у столиці перевищено на 12,8 %
Епідпоріг у столиці перевищено на 12,8 %

Київ накрила епідемія грипу – епідпоріг перевищено на 12,8 %. СЕС рекомендує закрити дитсадки і ВНЗ. Про це повідомив головний санітарний лікар столиці Олег Рубан, пише Українська правда.

«Дата епідемії у нас буда вчора (31 січня, – ред.). Перевищення епідемічного порогу становить 12,8%. Зараз у нас стадія епідускладнення. Ми маємо всі передумови для впровадження надзвичайного стану», – сказав Рубан.

Фахівці рекомендують закрити дитсадки і ВНЗ. Водночас надзвичайний стан у місті вводити ще зарано.

«У нас зараз є епідускладнення – це погіршення епідситуації. Надзвичайний стан ми можемо ввести, якщо епідпроріг перевищено на 50%, зараз у нас 12,8%. Але вже зараз вживаємо низку заходів, щоби зупинити цей спалах хвороби. ВНЗ ми вчора попередили», – сказав Рубан.

Рубан наголосив, що епідемія може піти на спад за тиждень. Але для цього киянам треба дотримуватися рекомендацій СЕС.

Наразі у Києві закликають не проводити жодні масові заходи. Працівникам підприємств, дитячих садків та інших організацій доручено посилити дезінфекційний режим, утримувати «масковий режим».

Також СЕС рекомендує: ввести обмежувальні заходи в закладах охорони здоров’я, навчальних закладах; подовжити час роботи аптек, виділити чергові аптеки для цілодобового продажу населенню протигрипозних препаратів;  забезпечити видачу листків непрацездатності хворим грипом терміном на 5 днів; проводити постійний моніторинг за вірусами грипу; вірусологічні лабораторії забезпечити необхідними реактивами, сироватками, діагностичними тестами, тваринами, курячими зародками тощо.

Станом на кінець січня у Києві від укладень після грипу померло уже 33 людини. Зокрема, за останній тиждень 14 людей.