Смолоскипний марш
Марш у Києві до 107-ї річниці Степана Бандери

1 січня 2016 року в Києві відбувся традиційний марш, присвячений 107-й річниці з дня народження провідника ОУН Степана Бандери. Як повідомила прес-служба партії «Свобода», близько 5 тисяч націоналістів – представники «Свободи», «Конгресу українських націоналістів» та «Правого сектора» та інших, скандуючи націоналістичні гасла, пройшли зі смолоскипами від парку ім. Тараса Шевченка через Бессарабську площу та вул. Хрещатик до Майдану незалежності.

Учасники скандували: «Слава Україні – Героям Слава!», «Ми бандерівці, ми йдемо!», «Пам’ятай, чужинець, тут господар – українець!», «Наша країна – наші герої!».

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку, де розпочалась акція, народний депутат VII скликання, очільник фракції ВО «Свобода» у Київській міськраді Юрій Сиротюк зокрема зазначив, що тривалість нинішньої російсько-української війни пов’язана з тим, що влада не розуміє суті цього явища.

«Ми воюємо на Донбасі за території, але не ведемо світоглядної та інформаційної війни проти окупанта в тилу. Доки ми не виметемо з України основи російської окупації – поки тут пануватиме російська мова, церква, а при владі буде російська агентура – доти ми не побудуємо міцної держави. Степан Бандера якраз про це говорив. Масовість щорічних маршів на його честь свідчить, що люди це розуміють і готові реалізовувати його настанови», – зазначив новітній політв’язень Юрій Сиротюк.

«1 січня – день народження провідника української нації Степана Бандери, ім’ям якого нашу націю назвали «бандерівці» – це вкрай підходящий день, коли ми можемо продемонструвати ворогам, що націоналістів в українській столиці чимало. У «русскава міра» 1 січня не існує, бо у них це день суцільного похмілля, і вони ніколи не були спроможні спробувати нам протидіяти. Нині такі марші відбуваються по всій Україні, бо ідеї Бандери зараз украй актуальні», – зазначив керівник Київської міської організації ВО «Свобода» Андрій Мохник.

На звершення акції учасники заходу разом заспівали національний славень.

4 КОМЕНТАРІ

 1. Bитяг з відповіді на запит Антифашистського комітету України до СБУ України (№24/1-3044 від 27 листопада 2008 р.):
  “Як вбачається із архівних документів НКВД-МГБ-КГБ-УРСР, за 1944-1953 роки, тобто до моменту повної ліквідації націоналістичного підпілля і його озброєних формувань, учасниками ОУН-УПА в західних областях України здійснено:
  терористичних актів 4907
  диверсійних 195
  нападів та роззброєнь груп охорони
  громадського порядку 457
  нападів та підпалів колгоспів,
  радгоспів, МТС 325
  нападів на сільради і клуби 320
  озброєних пограбувань 359
  інших відповідних проявів 1126
  В результаті цих акцій було вбито або забрано в ліс бойовиками ОУН-УПА 2662 працівника радянсько-партійного автиву, 582 голови сільських Рад, 262 голови колгоспів, 446 колгоспників, 829 працівників держбезпеки, 473 працівники міліції, 1525 бійців груп охорони громадського порядку, 187 військовослужбовців, 933 службовців, 12839 інших громадян. Всього загинуло 22430 чоловік.” (Арх. спр. №372, т. 100, арк. 109-111).

  • ТА ВИ ЩО ! Як вбачається із архівних документів НКВД-МГБ-КГБ-УРСР, далі можна вже не читати

 2. лозунги супер….европа услышит обсерится…а фекальные шествия добрая традиция времен гитлера..

  • Твій нік повністю відповідає твоєму коментарю – це 1.
   2 – це те, що мені насрати на тебе і те усе те про що ти написав:)

Comments are closed.