Представник СБ заявив, що пенсійний вік підвищуватимуть з огляду на те, що зростає тривалість життя

Україні не уникнути підвищення пенсійного віку. Про це заявив старший економіст Світового банку Олексій Случинський, передає Економічна правда.

«Зараз у людини з мінімальним стажем є право виходу на пенсію в 60 років. Це досить низький рівень. З огляду на те, що ми живемо довше, з часом пенсійний вік буде підвищуватися. Рано чи пізно ми до цього питання повернемося», – сказав Случинський.

За його словами, деякі країни не піднімають пенсійний вік прямо зараз, але ухвалюють рішення, що почнуть це робити, наприклад, через п’ять років.

«Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Проте, це питання ще належить вирішувати в майбутньому», – заявив він.

Представник Світового банку вважає, що рішення про підвищення пенсійного віку буде технічним моментом.

«Ми перебуваємо у перехідному періоді підвищення необхідного страхового стажу та віку виходу на пенсію, тому щоб накладати на це підвищення пенсійного віку, потрібно все продумати», – сказав Случинський.

3 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про загальне пенсійне забезпечення, він набув чинності 11 жовтня.

Згідно із законом, розмір пенсії кожного громадянина України розраховується за новою формулою і залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя.

На початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри запровадити законодавчі зміни для того, щоби під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою.