Світовий банк радить Україні чимшвидше провести чотири реформи

Представник Світового банку закликала українську владу провести чотири основні реформи

Для прискорення економічного відновлення Україні слід насамперед провести пенсійну, земельну, медичну та антикорупційну реформи. Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв’ю Дзеркалу тижня.

Експерт нагадала, що напередодні Світовий банк оприлюднив оновлений економічний аналіз, який підтвердив зростання української економіки на 2,3% 2016 року. Тим не менш, цей показник залишається скромним, тим більше, що частково зростання було забезпечено рекордним врожаєм, який зумовив зростання економіки в четвертому кварталі року на 4,8%.

«Враховуючи нинішні темпи та зважаючи на несприятливу кон’юнктуру на зовнішніх ринках, блокаду на Донбасі та інші чинники, на 2017 рік ми прогнозуємо також незначне зростання у 2%. Для того, щоб прискорити темпи економічного зростання та досягти сталого відновлення, необхідно впроваджувати реформи. Інших рецептів немає», – наголосила Какхонен.

За її словами, існує чотири реформи, які можуть стати вирішальними для оздоровлення української економіки.

«Найперша – це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива – 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс», – запевнила фахівець.

Вона підкреслила, що майже 70% українських пенсіонерів живуть за межею бідності і потребують захисту держави.

«Другою за важливістю, на наше переконання, є земельна реформа. Вона потребує значних трансформацій, але й сама може стати суттєвим поштовхом для зрушень у разі успішної реалізації. Скасування мораторію, підготовка та відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій у державу», – зауважила менеджер Світового банку.

Третьою найважливішою реформою вона назвала реформу охорони здоров’я.

«Система фінансування сфери є вкрай неефективною: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП – відчутно більше, ніж будь-яка країна із схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. І це питання не лише неефективного використання бюджетних коштів, а й опосередкованих економічних втрат – збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%».

Крім того, вона констатувала, що щорічно в Україні через передчасну смертність і інвалідність «втрачається» майже 6 мільйонів років продуктивного життя.

Іще однією ключовою реформою представниця СБ вважає антикорупційну реформу, складнощі якої очевидні для всіх, в тому числі – для приватних інвесторів.

Додамо, раніше у своїй оновленій економічній доповіді Світовий банк зберіг прогноз зростання ВВП України на цей рік на рівні 2%, але підвищив прогнозний рівень інфляції – із 8,5% до 10%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ