Кошулинський акцентував увагу на поганій роботі опозиції у Верховній Раді

У партії «Свобода» пояснили, чому наразі немає активістів цієї політсили біля парламенту в рамках акції «Велика політична реформа». Колишній віце-спікер Верховної Ради України, заступник голови партії Руслан Кошулінський назвав декілька причин цього, передає ZIK.

«14 жовтня було 75 років УПА, це свято і ми вже 12 років цього дня виходимо на центральні площі Києва для того, щоби це свято стало загальноукраїнським. Люди приїхали на свято. 17 жовтня була політична акція, одна з багатьох, яка була і ще буде упродовж цього року і наступних років до або дочасних або звичайних виборів», – розповів він.

Зараз прапорів «Свободи» в урядовому кварталі немає, оскільки між організаторами діє домовленість про те, хто і коли залишається в таборі та хто яким чином діє.

«Є чітка домовленість організаторів, хто залишається, а хто діє в інший спосіб», – сказав Кошулинський.

Крім того, він акцентував увагу на незадовільній роботі опозиції у Верховній Раді. На його думку, нардепам не можна було дати парламенту проголосувати за президентський законопроект про скасування недоторканності.

«Не можна було цього допускати, це порушення закону про регламент. Якщо б була фракція «Свободи», ми б точно не допустили цього з огляду на те, що наш депутат подав законопроект, а Порошенко не подав. Отут була поразка».

Як відомо, 17 жовтня у центрі Києва розпочався кількатисячний мітинг за зняття депутатської недоторканності, зміни виборчого законодавства та створення антикорупційного суду. Організаторами акції виступили шість громадських організацій, дев’ять політичних партій та 11 народних депутатів абсолютно різних політичних поглядів. Пізніше мітингувальники встановили кілька наметів перед Верховною Радою.

19 жовтня парламент проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про внесення змін до Конституції у частині щодо скасування депутатської недоторканності. Водночас усі три законопроекти про вибори до Верховної Ради нардепи провалили.

Увечері 19 жовтня активісти на чолі з народними депутатами Єгором Соболєвим та Юрієм Левченком прийшли до Адміністрації Президента і передали законопроект про антикорупційний суд який вони підготували.

«Рух нових сил» і нардепи від «Сапопомочі» вирішили продовжити протести під Верховною Радою. Решта учасників мітингу почали виходити з акції.