12 липня кияни протестували проти підвищення цін на проїзд

12 липня кияни прийшли під стіни Київради на Хрещатику, 36, щоби висловити своє обурення міській владі через необґрунтоване підвищення ціни на проїзд у комунальному транспорті столиці до 8 гривень. Водночас мер Києва Віталій Кличко зігнав на акцію бюджетників метрополітену на противагу протестуючим. По це пише у Фейсбуці депутат Київради від ВО «Свобода» Прохор Антоненко.

«На жаль, мер міста, замість того, щоб почути людей, вирішив йти на совкову хитрість – вигнати бюджетників на захист свого розпорядження, яким піднімають ціни на проїзд в 2 рази», – пише він.

Також депутат повідомив, що більшість у Київраді включила на розгляд сесії проект рішення фракції ВО «Свобода» про заборону підвищувати тарифи на проїзд до впровадження електронного квитка та проведення публічного, незалежного аудиту метрополітену та «Київпастрансу».

Сьогодні тисячі киян зібрались під стінами Київради проти підвищення тарифів на поїзд в комунальному транспортіЗавдяки…

Gepostet von Прохор Антоненко am Donnerstag, 12. Juli 2018

Антоненко розповів, що у четвер у Київраді сталося кілька бійок.

«Кличко прикривається від людей новим «беркутом», бюджетниками і не дає слово киянам. Депутати більшості намагаються тікати з зали засідань. Відбулось кілька бійок Та до самого голосування за проект рішення про заборону підвищення тарифів не дійшло. Оголошена перерва», – йдеться у повідомленні.

Кличко прикривається від людей новим "беркутом", бюджетниками і не дає слово киянам. Депутати більшості намагаються…

Gepostet von Прохор Антоненко am Donnerstag, 12. Juli 2018

Як повідомляв Інформаційний Акцент, зранку в четвер у Києві почалася акція, ініційована ВО «Свобода», проти підняття тарифів у громадському транспорті. Учасники мітингу заявляють, що підняття тарифів – це прикриття схеми Кличка, відповідно до якої він дає 2 млрд грн російській компанії за вагони метро.

Раніше столична влада анонсувала, що з 15 липня вартість разової поїздки у підземці зросте до 8 гривень, а в наземному транспорті проїзд подорожчає до 8 гривень з 14 липня.

Мер Віталій Кличко запевняє: заплановане подорожчання все одно є нижчим за собівартість. А непопулярне рішення треба ухвалити, аби уникнути транспортної кризи. Також столичний голова заявив, що влада залишає безкоштовний проїзд для пільговиків.

Депутати від ВО «Свобода» зареєстрували у Київраді проект рішення про заборону підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті столиці, поки не буде запроваджена автоматизована система обліку пасажирів.

13 червня комісія з питань транспорту, зв’язку та реклами підтримала цей проект рішення. Водночас бюджетна комісія всіляко затягує процес розгляду цього проекту рішення.