Неухильне дотримання режиму припинення вогню та розведення сил є визначною передумовою для виконання мінських угод

США та Європа ніколи не визнають намагання Росії змінити кордони України. А санкції щодо РФ діятимуть, доки  Кремль не поверне нашій державі контроль над півостровом Крим. Про це заявила тимчасово повірена в справах США в ОБСЄ Кейт М.Бернс під час промови 4 травня перед постійною радою ОБСЄ у Відні, повідомляє Голос Америки.

Також вона заявила, що саме Росія підриває зусилля з припинення бойових дій на сході України. Вона підкреслила, що неухильне дотримання режиму припинення вогню та розведення сил є визначною передумовою для виконання мінських угод.

«Росія продовжує поведінку, яка підриває припинення бойових дій. Знову, 29 квітня спостережна місія ОБСЄ чула постріли в районі розведення сил під Станицею Луганською. Це перезапустило відлік часу припинення вогню перед розведенням сил. Спостережна місія повідомила, що постріли робились з території під контролем сепаратистів», – навела приклад Бернс.

Крім того, вона висловила жаль з приводу того, що Росія не підтримала частину заяви ОБСЄ де засуджуються спроби залякати або нажахати спостерігачів ОБСЄ, а також йдеться про необхідність гарантувати доступ місій по всій Україні без обмежень, зауважень чи зволікань.

«Обмеження в доступі, разом з погрозами та залякуваннями послаблюють спостережну місію. Лише минулого тижня, спільні російсько-сепаратистські сили 13 раізв обмежували доступ спосетержних місій», – уточнила тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ.

За її словами, російська агресія проти України розхитує основи, на яких ґрунтується безпека та стабільність Європи, і прямо суперечить ідеї цілісної, вільної та мирної Європи.

«Сполучені Штати рішуче підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України, непорушність її міжнародно-визнаних кордонів», – резюмувала Бернс.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ