В одному з виробничих приміщень співробітники ГПУ виявили замасковану схованку із 4 ножами

Генеральна прокуратура України провела позапланову перевірку за зверненнями понад 60 в’язнів та виявила систематичні порушення законодавства та прав засуджених у Житомирській виправній колонії № 4. Про уе повідомляє прес-служба ГПУ.

Зазаначається, що умови проживання, праці, лікування в’язнів не відповідають вимогам законодавства, міжнародним стандартам і за більшістю показників можуть розцінюватися як нелюдське поводження з людьми.

«Упродовж останніх двох років засуджені безпідставно використовувалися для виконання робіт без укладення трудових договорів, велика кількість в’язнів навіть не отримувала заробітної плати. До державного бюджету не сплачується єдиний соціальний внесок, не вживаються заходи щодо перерахування коштів для погашення збитків, завданих злочинами та за виконавчими листами, у тому числі щодо сплати засудженими аліментів», – йдеться у повідомленні.

Також в установі не здійснювалося лікування в’язнів. Відсутні найнеобхідніші ліки та засоби для надання медичної допомоги. Медичне обладнання та устаткування непридатне для використання або його немає взагалі. Більшість житлових, побутових та виробничих приміщень перебувають в антисанітарному стані, потребують ремонту та оновлення.

Крім того, у Житомирській виправній колонії № 4 група засуджених з числа злісних порушників режиму намагалася відродити злодійські традиції та мінімізувати вплив органів державної влади. Причому переважна більшість так званих злодійських авторитетів є вихідцями з інших країн, дехто з них не володіє ні українською, ні російською мовами достатньо мірою.

«Деяким із них в установі створено покращені умови проживання, обладнано окрему кімнату зі всіма зручностями, індивідуальним опаленням, цивільними меблями та побутовими приладами. Вказане приміщення зачиняється на замок, ключі від якого були не в адміністрації установи, а в одного із найбільш завзятих порушників режиму», – повідомляє прес-служба ГПУ.

В одному з виробничих приміщень співробітники Генеральної прокуратури України виявили замасковану схованку із 4 ножами, які за їхніми ознаками та характеристиками можна віднести до холодної зброї.

Безпосередньо під час перевірки Генеральною прокуратурою України вжито невідкладних заходів щодо усунення виявлених порушень. Зокрема, доставлені ліки на загальну суму більше ніж 30 тис. грн, укладені понад 60 трудових договорів із засудженими, проведена санітарна обробка та прибирання у житлових приміщеннях. Крім того, до інших виправних установ переведені 11 в’язнів, які впродовж тривалого часу дестабілізували ситуацію.

За фактом виявлених порушень до прокуратури Житомирщини направили матеріали для  реєстрації кримінальних проваджень за ст.ст. 364 (зловживання службовим становищем), 263 (виготовлення, носіння або збут холодної зброї), 366 (службове підроблення) КК України.