Акція протесту пройшла під такими гаслами: «Шухевич – вбивця», «Бандера – злочинець», «Бандерівці – виконавці геноциду»

Ввечері 19 березня представники польських націоналістичних та радикальних кіл і організацій влаштували акцію під будівлею українського посольства у Варшаві. Вони переконані, що Україна увічнює вбивць та переслідувачів поляків. Про це інформує Польське радіо.

У протесті взяли участь представники Національного руху (Ruch Narodowy), Всепольської молоді (Młodzież Wszechpolska) та Радикально-націоналістичного табору (Obóz Narodowo-Radykalny). Учасники акції тримали прапори своїх організацій, а також плакати з написами: «StopAntipolonism, Defend The truth» («ЗупиниАнтиполонізм, захисти правду»), «Бандерівець не є моїм братом».

Польські націоналісти та радикали вигукували також: «Шухевич – вбивця, Бандера – злочинець», «Бандерівці – виконавці геноциду», «Київ вільний від фашизму», «Бандерівські нацисти».

Під час демонстрації учасники спалили портрети Степана Бандери та Романа Шухевича, а депутат Сейму Польщі, голова Національного руху Роберт Вінніцький поклав на землю червоно-чорний прапор і потоптався по ньому зі словами: «Це – бандерівська ганчірка».

Вінніцький також заявив, що нині в Україні «поклоняються бандитам, вбивцям, виконавцям геноциду».

«Україна вшановує колаборантів Гітлера, вшановує вбивць та переслідувачів не тільки поляків. Ми прийшли сюди на захист держави на польського народу», – сказав він.

На думку голови Національного руху, Україна стоїть над прірвою, оскільки опирається на УПА: «З такими недолюдками як Бандера, як Шухевич на чолі, Україна стоїть над прірвою, оскільки вибір собі цих виконавців геноциду, вбивць покровителями, героями – це потоплення власного народу».

Він нагадав про демонстрацію у Львові, що відбулася там на початку березня. За інформацією українських ЗМІ, акція відбулася під антипольськими гаслами: «Наша земля – наші герої», «Пам’ятай, чужинець, тут господар українець!».

«На тій демонстрації українські шовіністи, українська карикатура здорового націоналістичного табору несла портрети Романа Шухевича. Це так якби нині у Німеччині несли та прославляли портрети доктора Менгеле або найбільших командувачів СС», – сказав Вінніцький.

Водночас перед посольством України організація Варшавський страйк жінок провела контрдемонстрацію.

«На жаль, націоналісти у них (в Україні, – ред.) і у нас відроджуються. Тому ми прийшли сюди, аби запобігти цьому», – сказала Аґнєшка Чередерецька з Варшавського страйку жінок.

Вона звернула увагу, що націоналізм, який відроджується, може бути небезпечним для обох країн.

«Він може призводити до антагонізмів між нашими народами. Наша історія така, а не інша, важка і ліпше намагатися порозумітися та вести діалог», – наголосила вона.