Харес Юссеф вважається ключовою фігурою у справі Фірташа

В Австрії закрили справу проти «правої руки» українського олігарха-втікача та екс-радника президента України Віктора Ющенка, 53-річного Хареса Юссефа, передає Європейська правда.

Поліція Австрії затримала Юссефа у Відні в лютому за виданим Іспанією європейським ордером. Через два тижні його відпустили під заставу в 100 тисяч євро.

Європейський ордер на арешт Юссефа видали у зв’язку зі справою про відмивання грошей в Барселоні. Про нього відомо, що він раніше займався торгівлею газом і кольоровими металами.

Як підозрюють іспанські правоохоронці, Юссеф, перебуваючи у Відні, зміг створити мережу компаній, афілійованих з фірмами на Кіпрі для відмивання коштів, які нібито надходили йому від українського олігарха Дмитра Фірташа.

Австрійське видання стверджує, що Юссеф вважається ключовою фігурою у справі Фірташа, який з 2014 року перебуває у Відні в зв’язку з його переслідуванням спочатку з боку США, а з цього року – ще й Іспанії.

Іспанська влада вважає Юссефа правою рукою олігарха й підозрює в співучасті у злочинній організації, але обидва українці заперечують звинувачення.

Австрійські правоохоронці повідомили, що в травні Юссеф постав перед судом на слуханнях в Барселоні, про що Іспанія повідомила Австрію з великою затримкою лише минулого тижня.

«Європейський ордер на його арешт втрачає будь-яку силу, і ми закриваємо цю справу з нашого боку», – сказав прес-секретар Віденського земельного суду.

Поки залишається незрозумілим, як розвиватиметься справа Юссефа в Іспанії. Прес-секретар іспанської прокуратури в коментарі виданню лише повідомила, що провадження розглядатимуть в Барселоні в середині липня, а його деталі «закриті».

Юссеф був позаштатним радником Ющенка, коли той був президентом. Він також займався візитами в Україну французького актора Жерара Депардьє за часів президентства Ющенка.

У 2011 році Геннадій Москаль заявляв, що сирійський бізнесмен Юссеф Харес отримав від банків, які очолював Віктор Ющенко, два кредити по 1,5 та 4 мільйонів доларів відповідно, і так і не повернув гроші фінустановам.

Юссеф – уродженець Сирії. За даними Інтернет-джерел, 2003 року отримав українське громадянство.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ