50 тисяч людей утворили транскордонний живий ланцюг завдовжки 90 км

Мешканці Бельгії, Німеччини та Нідерландів 25 червня вимагали закрити найбільшу бельгійську атомну станцію «Тіанж». 50 тисяч людей утворили транскордонний живий ланцюг завдовжки 90 км, повідомляє Euractiv.

Людський ланцюг простягнувся від АЕС «Тіанж» у східній Бельгії до Льежа, голландського міста Маастрихт та німецького Аахена.

Протестувальники закликали до негайного закриття двох бельгійських ядерних реакторів, включаючи реактор №2 станції «Тіанж» та реактор №3 АЕС «Дул». Ці реактори відновили роботу 2015 року після більше ніж дворічної перерви, коли там знайшли мікротріщини. Рішення ухвалили після проведення випробувань та консультацій з міжнародними експертами.

Тривалість експлуатації двох інших реакторів «Дул» була продовжена в середині 2015 року на 10 років. Спочатку уряд планував вивести їх з експлуатації цьогоріч, але замість цього вони продовжать працювати до 2025 року, коли відсвяткують півстоліття.

Варто зазначити, що близько 40% загальних енергетичних потреб Бельгії та 55% її електроенергії задовольняє саме ядерна енергетика.