Упродовж 2016-2017 років у хостелі не проводилась перевірка вимог пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту

У ніч на 2 жовтня в хостелі у Запоріжжі сталася пожежа, загинули п’ятеро людей. Хостел розташований по вул. Жуковського в Олександрівському районі міста. Усі загиблі – мешканці закладу. Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Двоповерхова будівля площею 200 кв. м загорілася 2 жовтня о 2:46 ночі. Загоряння сталося на другому поверсі.

Коли о 4:15 пожежу на площі 100 кв. м було ліквідовано, на місці події знайшли тіла чотриьох загиблих, ще одна людина померла пізніше в кареті «швидкої». Пожежникам вдалося врятувати чотирьох осіб, зокрема, і восьмирічну дитину.

«Люди опинилися у вогняній пастці, оскільки на вікнах номерів встановлені решітки, а вихід через коридор унеможливлювався сильним задимленням. Вогнеборці, спилявши решітки, через вікна другого поверху по висувній драбині врятували чотирьох осіб – трьох жінок та 8-річну дівчинку», – йдеться в повідомленні.

За інформацією управління, гасити пожежу заважало те, що приміщення будівлі знаходилися під напругою 380 В, а електрощитова для відключення знаходилася в зоні горіння.

Крім того, найближчий пожежний гідрант, який мав знаходитись за 20 метрів від місця пожежі, був демонтований, тож пожежникам довелося возити воду з іншого гідранту на відстані 300 м.

Хостел розпочав свою діяльність на другому поверсі будівлі колишнього хлібозаводу з кінця 2016 року. Перевірки дотримання вимог пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту впродовж 2016-2017 років не проводились, декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки до ГУ ДСНС не надходила.

Гасінням пожежі займалися 15 одиниць техніки та 52 рятувальника. Причина пожежі встановлюється.