Слідчі департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України спільно з оперативними співробітниками УВБ ДФС та оперативного управління ГУ ДФС у Київській області провели низку обшуків у високопосадовців часів екс-президента Віктора Януковича. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган на сторінці у Facebook.

За її словами, ці особи причетні до вчинення злочинів, зокрема, перереєстрування на підставних осіб низки підприємств з метою прикриття незаконної діяльності з легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Речниця Луценка повідомила, що в результаті обшуків за місцем проживання одного з колишніх керівників МВС часів Януковича було виявлено та вилучено грошові кошти у сумі понад 200 тисяч доларів США, 3 кг золота, дорогоцінні вироби, картини та ікони, документи та чорнові записи, що стосуються службової діяльності, а саме проведення силових операцій правоохоронних органів з протидії протестним акціям, зброя та набої до неї.

У повідомленні Генпрокуратури не вказується прізвище колишнього чиновника, водночас джерела видання «Українська правда» у ГПУ кажуть, що мова йде про колишнього заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка.

Під час обшуків за місцем проживання співучасників злочинної групи та офісних приміщень вилучено бухгалтерські документи та чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність, підроблені печатки органів державної влади та печатки підприємств з ознаками фіктивності, нерезидентів, штампи і печатки нотаріусів.

«За результатами обшуків на підприємствах (у портах та зернових терміналах), де відбувався незаконний експорт, вилучено продукції за попередніми даними слідства на загальну суму близько 200 млн грн. Операції з експорту вказаних товарів здійснювалися без відображення в податковій звітності та сплати відповідних податків. На теперішній час вирішується питання щодо притягнення причетних до зазначених злочинних дій осіб до кримінальної відповідальності», – повідомила Сарган.

Як відомо, департамент спецрозслідувань ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 255 КК України, за підозрою Віктора Януковича у створенні злочинної організації, керівництві нею та її діяльністю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ