Наразі поліція має правл зупиняти «євробляхи», а штрафувати де-факто не може

Пільговий період для власників автомобілів на єврономерах продовжать на три місяці. За цей час розроблять нові правила розмитнення «євроблях». Про це стало відомо за підсумками наради в Міністерстві інфраструктур 21 серпня.

Заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка повідомив, що відповідний законопроект буде ухвалений Верховною Радою як пріоритетний.

«Зараз цей закон є пріоритетним, і в перший же день роботи парламенту він буде ухвалений, і штрафні санкції будуть відстрочені. Протягом терміну, на який буде відстрочка, – три місяці. Ми напрацюємо новий законопроект, який врегулює порядок розмитнення автомобілів. Тому що наявне сьогодні законодавство є недосконалим, і в багатьох випадках ми просто не можемо його реалізувати», – сказав він.

Формально штрафи за «євробляхи» набувають чинності 22 серпня, але заступник голови ОП зазначив, що у поліції немає доступу до митних баз, тому вони не можуть знати, чи порушив автомобіль терміни в’їзду, чи ні. Тобто зупиняти «євробляхи» поліція право має, а штрафувати де-факто не може.

«Є технічні проблеми з обміном інформацією між Національною поліцією і митною службою, відповідно, немає механізму, який дозволяв би реалізувати в повній мірі застосування штрафів», – зазначив Рябошапка.

Нагадаємо, закони про розмитнення авто на іноземних номерах №8487 і №8488 набули чинності 25 листопада 2018 року. Перший пільговий період діяв до 23 лютого.