В «Опендатабот» проаналізували динаміку закриття ФОП після 2017 року й зростання податкового боргу ФОП перед державним бюджетом

Боргу ФОПів за єдиний соціальний внесок на сумму в сім мільярдів, що його хочуть списати у команді новообраного президента Володимира Зеленського, насправді не існує. Загальний податковий борг ФОПів становить лише 2 мільярди гривень. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Представник команди Зеленського, який відповідає за економічний і податковий напрямок, Данило Гетьманцев раніше розповів, що ФОПам можуть списати 7,4 млрд грн заборгованості за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), яка накопичилася станом на 1 січня 2019 року.

В «Опендатабот» проаналізували динаміку закриття ФОП після 2017 року й зростання податкового боргу ФОП перед державним бюджетом.

Загальна заборгованість перед державним бюджетом зросла з моменту дії закону лише на 500 млн грн. Загальна заборгованість на даний момент становить 2,05 млрд гривень.

При цьому кількість ФОП знизилася. Так з 2017 року припинили діяльність 300 тисяч підприємців.

Якщо взяти тільки сегмент ФОП, у яких борг менше 20 тисяч грн (а це і є ті, хто не встиг закрити ФОП за ці два роки, і хто не платив весь цей час ЄСВ), то їхня заборгованість збільшилася лише на 12 млн грн.