Президент має право розпустити Верховну Раду і призначити позачергові вибори, але не менше ніж за півроку до закінчення терміну повноважень парламенту

У команді переможця другого туру виборів президента Володимира Зеленського заявляють, що після інавгурації теоретично можливий розпуск парламенту. Про це в ефірі програми Право на владу заявив речник штабу Зеленського Дмитро Разумков.

«У рамках діючої Конституції, якщо це буде дозволено, то теоретично так. Особливо після подій, які відбувалися в останні дні, пов’язанні зі спробою урізати повноваження», – відповів він на запитання, чи розпустить Зеленський парламент.

Також Разумков розповів про можливе скасування посади президента. За його словами, у Зеленського не планують нічого скасовувати, тому що Україні потрібен гарант Конституції.

«Це дуже важливо і для країни, і для людей мати персоналію, яка вибирається на загальних виборах. Це раз. Два – у нас повинен бути гарант Конституції. Реальний гарант Конституції, який буде захищати права і свободи громадян цієї країни. Це потрібно для балансу вертикалі влади», – пояснив Разумков.

Новообраний президент Зеленський "за" розпуск парламенту – Разумков.

В рамках діючої Конституції, якщо це буде дозволено, то новообраний Президент України Володимир Зеленський «за» розпуск парламенту. Про це в прямому ефірі «Право на владу» заявив керуючий партнер та директор «Ukrainian Politconsulting Group», політтехнолог Володимира Зеленського Дмитрий Разумков.

Gepostet von ПРАВО НА ВЛАДУ am Donnerstag, 25. April 2019

Нагадаємо, 25 квітня Зеленський звинуватив Центрвиборчком у затягуванні оголошення результатів виборів президента.

У ЦВК Зеленському відповіли, що мають 10 днів для встановлення результату і станом на 25 квітня приймають протоколи від окружних виборчих комісій з «безпрецедентною швидкістю».

Також у Центрвиборчкомі повідомили, що оголосять переможця виборів президента вже після великодніх свят, імовірно, 30 квітня.

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Зеленського підтримали 73,22% виборців, Петра Порошенка – 24,45%.

Раніше шоумен і кандидат у президенти Володимир Зеленський заявляв, що в разі перемоги на виборах планує подати закон про імпічмент, а про розпуск Верховної Ради подумає.

За Конституцією, президент має право розпустити Верховну Раду і призначити позачергові вибори, але не менше ніж за півроку до закінчення терміну повноважень парламенту.

Чергові вибори Ради призначені на 27 жовтня.