На референдумі 2000 року запровадження двопалатного парламенту підтримали 82,9% виборців

Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що змішана система виборів – велика біда українського парламенту. За його словами, розв’язати цю проблему можна було б шляхом запровадження запровадження двопалатного парламенту, повідомляє РБК-Україна.

«Велика біда українського парламенту – половинчастий підхід до його формування, тобто змішана система виборів. В Україні вона себе не виправдала. Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 року. Це один з можливих варіантів, який ми будемо розглядати. Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену в 2000 році», – заявив представник Зеленського.

При цьому Стефанчук зазначив, що переформатування парламенту не відбудеться найближчим часом.

«Будуть питання, які стосуються форми парламенту: одно- або двопалатний. Але я не кажу зараз про конкретну концепцію, про те, що це все буде зроблено найближчим часом. Але якщо ми виходимо з того, що ми з важливих питань повинні обов’язково враховувати думку народу, то ми не можемо нехтувати громадською думкою, яку вже колись було висловлено», – наголосив він.

Стефанчук зазначив, що не можна ігнорувати те, який відсоток громадян тоді за це проголосував: запровадження двопалатного парламенту 2000 року підтримали 82,9% виборців. Тож, в якості політико-правової підстави, за його словами, можна враховувати і той референдум.