Вже на наступних президентських виборах українці зможуть голосувати онлайн. Про це заявив радник президента Володимира Зеленскього, шостий номер в списку партії «Слуга народу» Михайло Федоров, передає Ліга.

За його словами, найскладніше завдання – забезпечити конфіденційність, цілісність і анонімність голосування. Він уточнив: можливо, що онлайн-голосування може запрацювати і під час місцевих виборів, щоправда у пілотному режимі.

«Ми для цього повинні підготуватися інфраструктурно, з питань кібербезпеки, а також ментально. До президентських точно повинні встигнути. А опитування – можливість привчити людей все це використовувати», – сказав радник президента Зеленського.

Також він додав, що на даний момент Зе-команда готує низку законопроектів для «цифрового дня» в парламенті: «В один день хочемо проголосувати закони, які не були проголосовані раніше. Наприклад, про захист телекомунікаційної інфраструктури. Нові законопроекти щодо кібербезпеки, електронної ідентифікації, щодо публічних реєстрів. Всього в роботі близько 30 законопроектів».

Як відомо, Володимир Зеленський раніше заявляв, що його мета – «держава у смартфоні».