За словами Потруєва, запровадження російської мови як регіональної на Донбасі є частиною вимог для зближення з Європою

Радник президента України Володимира Зеленського Микита Потураєв заявив, що солідарний з позицією керівника Офісу президента Андрія Богдана про потребу запровадження російської мови як регіональної на Донбасі. Про це він заявив в інтерв’ю Апострофу.

За словами Потруєва, запровадження російської мови як регіональної на Донбасі є частиною вимог для зближення з Європою.

Радник президента додав, що «не можна вдавати з себе порядних людей, записуючи в Конституцію, що ми йдемо в ЄС і НАТО, але при цьому голосуємо за закони, які конфліктують з Європейською хартією регіональних мов». Потураєв сказав, що це «нерозумно або підло».

За його словами, якщо українці по-справжньому хочуть стати європейцями, то вони повинні застосовувати ті інструменти, які дозволяють вирішувати конфлікти, оскільки ставлення українців до мов стало причиною сварки з угорцями і румунами.

«Слуга народу» повідомив, що він проти скасування закону про функціонування української мови, але вважає правильним провести аудит на відповідність хартії цього закону і закону про освіту.

Нагадаємо, раніше глава Офісу президента Андрій Богдан заявив, що не проти надати статус регіональної російській мові в Донецьку та Луганську, якщо ці території визнають, що є частиною України.