Екс-депутат Держдуми РФ Дєніс Воронєнков із дружиною

Юрист, експерт-криміналіст Ганна Маляр у коментарі Слову і Ділу проаналізувала несподівані деталі вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дєніса Воронєнкова.

«Поверхневу версію режисують саме для того, щоб ми її підхопили. Насправді це багатоскладова справа, й кожна ступіть відкриватиме нову інформацію. У найближчі декілька діб після вбивства зазвичай можна дізнатися ключову інформацію. Вбивства розкриваються зазвичай у перші три доби. Потім з’являються політичні версії, які накладаються на отримані оперативні дані», – зауважила Маляр.

За її словами, низка нюансів звертають на себе увагу.

По-перше, виконавець убивства розумів, що він буде викритий, оскільки місце для злочину фактично не передбачає шляхів відходу: центр міста, натовп, свідків буде достатньо.

По-друге, обрана зброя підходить для невеликих відстаней. Отже, планувалося, що не снайпер буде десь на багатоповерхівці, а виконавець замовного вбивства стрілятиме впритул.

Імовірно, убивці нічого було втрачати. Він підставлявся якщо не на смерть, то щонайменше на тілесні ушкодження.

Крім того, нагадала експерт, у ЗМІ РФ місяць тому вже було описано це вбивство.

«У російських ЗМІ прогнозували, що жертв буде дві: Вороненков та дружина. Ще за місяць до цього писали, що це зроблять українські спецслужби. Вже не вперше відбувається, що в РФ сценарій потрапляє до ЗМІ, а потім відіграється в житті», – підкреслила фахівець.

Також вона зауважила, що Воронєнков був свідком у справі Януковича. Чому ця інформація вийшла на загал?

«Така інформація має бути секретною. Витік такої інформації наражає на небезпеку самого свідка. Якщо витік інформації стався, це означає, що спецслужби мають забезпечити безпеку цій людині. Дивно, що будучи свідком у справі Воронєнков так вільно ходив по Києву. Певні обмеження мали бути», – стверджує кримінолог.

«Після таких вбивств Україна несе серйозні репутаційні втрати. І не лише тому, що зухвале замовне вбивство вчиняється у центрі столиці серед білого дня. На жаль, така ситуація викриває нездатність держави забезпечити безпеку не лише свідку у справі Януковича, а й свідку у майбутній справі Путіна в Гаазі. Адже покійний вже встиг повідомити чимало інформації про злочини Путіна публічно, але скільки ще цікавої інформації він забрав з собою на той світ, вже ніхто не дізнається», – підсумувала Маляр.

Читайте: Вбивство Воронєнкова скоїв агент спецслужб РФ із Севастополя – Геращенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ