Особам, які отримали тілесні ушкодження під час Євромайдану, мають видати посвідчення «Потерпілий учасник Революції Гідності»

Верховна Рада прирівняла пільги учасників бойових дій і громадян, які отримали тілесні ушкодження під час Революції Гідності. За законопроект №5697 14 листопада проголосував 241 нардеп.

Таким чином, до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» внесли новий розділ про статус постраждалих учасників Революції Гідності.

Йдеться про учасників Революції Гідності, які отримали тяжкі, середньої тяжкості або легкі поранення, що не призвели до інвалідності, якщо люди звернулися за медичною допомогою в період із 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року. Таким особам надали пільги та соціальні гарантії, передбачені для учасників бойових дій. Однак ця норма не стосується міліціонерів, спецпризначенців, військовослужбовців внутрішніх військ і представників ЗСУ, які були поранені під час Революції Гідності. Цим особам мають видати посвідчення «Потерпілий учасник Революції Гідності».

До переліку інвалідів війни включили людей, які отримали поранення від вибухонебезпечних речовин, боєприпасів і військового озброєння до 1 грудня 2014 року на території проведення АТО, а після – на лінії розмежування.

Дію закону «Про статус ветеранів війни» поширили на сім’ї осіб, яким посмертно присвоїли звання «Герой України» за мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних основ демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, проявлені під час Революції Гідності.

Закон набуває чинності через три місяці з дня його опублікування.