ЗНО
Формування запрошень-перепусток буде проходити в два етапи

Центр оцінювання якості освіти відмовляється цього року  від практики розсилки запрошень-перепусток учасникам на тестування поштою. Наразі відповідний документ кожен учасник ЗНО може роздрукувати з персональної сторінки на сайті УЦОЯО, пише Укрінформ.

Формування запрошень-перепусток відбуватиметься в два етапи згідно з п. 27 Порядку проведення ЗНО (затверджений постановою Кабміну від 25 серпня 2004 року № 1095 із змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабміну № 533 від 08. 07. 2015 р.).

Отже, спочатку будуть сформовані запрошення з української мови та літератури (тестування відбудеться 5 травня), історії України (13 травня) та математики (11 травня).

Запрошення на тести з інших предметів розмістять на персональних сторінках учасників ЗНО до 30 травня.

Зазначають, що до наступних предметів, крім перших трьох (українська мова та література, математик та історія України) допускатимуть лише тих учасників, які позитивно складуть ЗНО з української мови та літератури, тобто подолають поріг «склав/не склав».

Окрім того, успішність проходження тестів визначатимуть і послідовністю дій учасників ЗНО. Зокрема, правила проходження викладені в інформаційному бюлетені, які кожен учасник отримав в процесі реєстрації.

Нагадаємо, учасникам ЗНО потрібно наперед пересвідчитися у правильності адреси, яка буде вказана на запрошенні-перепустці. Це зумовлено тим, що останнім часом було перейменовано багато населених пунктів і вулиць, але відповідні інформаційні таблички на пунктах проведення ЗНО могли залишитися зі старими назвами. Інформацію, пов’язана з адресами, що зазнали змін, викладуть на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти та УЦОЯО.

Цього року на проходження зовнішнього незалежного оцінювання зареєструвалися понад 267 тисяч осіб.

Найбільша кількість учасників складатимуть тест з української мови та літератури, який є обов’язковим. На другому та третьому місці відповідно – Історія України (193 307 тисяч осіб) та математика (132 165). Найменше бажаючих зареєструвалося на ЗНО з французької (818) та іспанської мов (186 осіб).

Найбільше учасників ЗНО зареєстровано в Дніпропетровській області (21595), м. Києві (21153) та Львівській області (17480). Найменше – у Кіровоградській (6579) та Луганській (4331) областях.

Читайте: У Міносвіти розповіли, як абітурієнти зможуть потрапити на бюджетне навчання