Пил у приміщенні може звести на нуль усі старання щодо дієти

Дослідники з Університету Дюка (США) провели дослідження активності екстрактів пилу, що присутній у житлових приміщеннях. З’ясувалося, що він може спричинити набір зайвої ваги. Про це ідеться у статті, опублікованій в Environmental Science & Technology.

Учені вирішили провести подібне дослідження після того, як вчені виявили, що пил може накопичувати в собі молекули різних розчинників, лаків, пестицидів та іншої побутової хімії, яка може вплинути на роботу клітин людського організму.

Автори дослідження зібрали кілька колоній «заготовок» жирових клітин і ввели у них зразки пилу, які зібрали у 11 різних будинках.

Виявилося, що у 9 з 11 зразків частинки пилюки змусили жирові клітини рости, накопичувати в собі більше нутрієнтів, активно ділитися і перетворюватися в клітини жирової тканини.

Серед частинок пилу, які найбільше впливали на ріст клітин, були пестицид піраклостробін, терт-бутил-феніл-дифеніл-фосфат (вогнестійка добавка до багатьох лаків і спреїв), а також дибутилфталат (компонент фарб, клеїв і діюча речовина багатьох засобів від комарів).

Учені стверджують – достатньо лише трьох міліграмів пилу з цими речовинами, щоб запустити процес росту жирових клітин.

«Результати наших експериментів малюють досить тривожну картину, зокрема, в контексті здоров’я дітей. В майбутньому нам варто детально вивчити те, як ці речовини, що містяться в пилу, впливають на жирову тканину», – розповів один з авторів дослідження.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ