Учені вперше дослідили мозок під час осяяння

Нейробіологи з Колумбійського університету США вперше провели дослідження на мозку в момент стану свідомості, відомого як «осяяння». Фахівці намагаються зрозуміти, що відбувається з клітинами мозку, коли з’являється інформація з глибин підсвідомості. Про це пише  hightech.fm.

Дослідження показало, що цей процес можна пояснити біологічно. Мозок збирає інформацію, а потім перетворює її в усвідомлену думку.

«Мозок ухвалює рішення так: спочатку він збирає докази, і якщо їх недостатньо, то збирає ще. У певний момент він зупиняється», – пояснює один з авторів дослідження.

Під час експерименту учасники дивилися на екран із точками, що рухалися у певному, але не відразу очевидному, напрямку. Люди мали визначити, в який бік вони рухаються – праворуч чи ліворуч. При цьому дослідники фіксували той момент, коли людина ухвалювала остаточне рішення, однак іще не знала, чи правильне воно.

Експеримент засвідчив, що навіть найскладніші думки і відчуття людини можна пояснити за допомогою простіших явищ, які наука вже добре вивчила.

Читайте: Розв’язування кросвордів омолоджує мозок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ