Науковці пояснили причину синдрому хронічної втоми

Австралійські вчені з національного центру університету Гріффіта з нейроімунології встановили причини синдрому хронічної втоми. Про це пише Science Alert.

Результати досліджень показали, що синдром хронічної втоми може бути наслідком порушень в роботі клітинних рецепторів.

Під час дослідження науковці виявили дефектні клітинні рецептори, які опинилися центральною ланкою розвитку синдрому хронічної втоми. Через порушення в роботі рецепторів нервової системи іони кальцію не проникали всередину клітин в належній кількості, отже, робота клітин відповідно теж була порушена.

Експеримент проводили на 15 пацієнтах із синдромом хронічної втоми і 25 здорових людях. Учені виявили, що імунні клітини у пацієнтів з хронічною втомою містили набагато менше специфічних активних рецепторів, ніж у здорових учасників.

За словами одного з авторів дослідження Дона Стейнса з Університету Гріффіта, така дисфункція може впливати на головний мозок, спинний мозок, підшлункову залозу, серце, кишечник.

Крім того, учені стверджують, що це дослідження дало можливість розглянути хворобу не в рамках психотерапії, а в царині імунних захворювань.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ